europapigeons.eu

Darek 04.02.2021

Katarzyna Kamiński - polska projektantka

Polecane: xgeo geodeta Kielce

Jeśli miałeś kiedyś małą rękę, to z pewnością spotkałeś Katarzynę Kamiński. Ten rosyjsko-żydowski projektant mody jako pierwszy wprowadził na rynek modowy styl zupełnie nieznany Zachodowi ... a także bardzo nowoczesny.

Legenda Katowic

Pierwszą osobą, która stworzyła kompletny styl, który będzie powszechnie znany i ceniony, jest Marian Wright. Jego koncepcją było połączenie różnych trendów lat 60. i 70. w nowoczesny sposób. Projektant oszalał swoimi pomysłami i zaprezentował eklektyczny, modernistyczny i futurystyczny styl. Na przykład płaszcz całonocny zaczerpnięty ze stylu znanego z lat dwudziestych XX wieku. Kamiński całkowicie przeprojektował mankiety i stał się pierwszym modelem powojennego garnituru. Kolejną inspiracją był kardigan. To kolor wybrany przez pokolenia projektantek.

Projektantka żyła i pracowała w latach 60-tych, więc w pełni rozumiała potrzeby mas. Próbowała postawić im trochę więcej kolorów. Rezultatem było połączenie pastelowych i przemysłowych kolorów. Cała idea mankietów została oparta na kształcie swetra.

Projektant był obywatelem Polski, ale mieszkał i pracował w Nowym Jorku. Jej firma, która produkuje mankiety i nity, nadal działa na rynku w obecnej formie.

Polecane: Zobacz tutaj

Polecane: Link

Tagi: styl było kolorów nowoczesny mankiety kamiński ralph kamiński funeral home kamiński mariusz kamińskiego kamiński michał kamiński aleksander kamiński aktor